Україна проводить власні вибори з 1994 року. Якщо докласти деяких зусиль і порахувати, то можна дізнатись, що з тих пір до організації різних їх видів долучилось мінімум 40000 осіб лише на рівні окружних і територіальних виборчих комісій.

Надзвичайно приємним виявився той факт, що Центральна виборча комісія викладала в себе на сайті імена людей, котрі своїм часом та важкою працею допомагали проведенню виборів. Саме це дозволило нам зробити невеличний пошуковий ресурс, щоб кожен зацікавлений міг дізнатись більше про людей, які безпосередньо відповідають за вибори у їх громаді, районі чи області. Про кожну особу ми надаємо доступ до тієї ж інформації, що і на офіційному сайті Центральної виборчої комісії і дещо поліпшуємо її подачу. В нас є інформація про кількість участей у складах різних виборчих комісій, рік народження (якщо було доступно), партійність та професію людини.

Дуже корисним вважаємо те, що це імена які залишись на сайті ЦВК з виборів, тобто це останні склади. Цілком можливо, що реальна кількість залучених до роботи окружних виборчих комісій була значно більшою, проте цінність цієї інформації в тому, що ми знаємо осіб відповідальних за встановлення результатів виборів в окрузі чи громаді. Якщо ви знаєте, що на якихось виборах були проблеми із встановленням результатів виборів чи, навпаки, все пройшло ідеально, можете робити і висновки про людей які цим процесом безпосередньо керували. Єдиний допущений нами відхід від цього правила - позачергові вибори Ради восени 2014. Тоді ми змогли відслідкувати всі ротації. Ці вибори можна легко відрізнити по тому, що ми опублікували дату і номер постанови ЦВК, яка вводила їх в склад чи, відповідно, виключала. Останній склад комісії - дуже часто найважливіший.

Сподіваємось, цей ресурс буде вам корисним. Пишіть нам, якщо хочете висловити якісь зауваження, коментарі чи побажання.
Наша пошта: db@oporaua.org

Проект втілений командою Громадянської мережі ОПОРА.
Інші виборчі проекти:

© 2015 p. Мапа порушень

Попередня партійність кандитата